Stropné chladenie – GreMi KLIMA s.r.o.

Riešenia pre čisté priestory od Gremi Klima

STROPNÉ CHLADENIE

MODERNÝ KOMFORT PRE KAŽDÉHO

BENEFITY

Vetranie Gremi Klima

Vysoký výkon systému

Vykurovanie od Gremi Klima

Plynulá regulácia bez zotrvačnosti

Chladenie a klimatizácia od Gremi Klima

Zdravšie chladenie bez prievanu, prachu a patogénov

Riešenia pre čisté priestory od Gremi Klima

Vysoká životnosť rozvodu chladu s 10 ročnou zárukou

Servis a údržba (facility management) od Gremi Klima

Jednoduchá a rýchla montáž

Kontajnerové riešenia od Gremi Klima

Požiarna odolnosť triedy A1

Projekcia a konštrukcia od Gremi Klima

Jediný zdroj chladu a tepla nezávislý od centrálnych dodávateľov

Servis a údržba (facility management) od Gremi Klima

Obnoviteľná energia s možnosťou čerpania dotácie

Budúcnosť chladenia a vykurovania je ukrytá v strope

Meniaca sa klíma v našich zemepisných šírkach, ako aj nároky energetickej bilancie na dnešné stavby vyžadujú masívne nasadenie chladenia do obytných priestorov, domov či bytov. Z nadštandardu sa stáva bežná súčasť projektov novostavieb, či rekonštrukcií budov. Ale ako chladiť optimálne?

GreMi KLIMA je jeden z najväčších realizátorov vykurovania, klimatizácie a chladenia v Čechách a na Slovensku. Preto vieme čo hovoríme, keď tvrdíme že budúcnosť je ukrytá…
…v strope.

Stropné chladenie a vykurovanie

Stropné chladenie je pokrokový spôsob ochladzovania priestoru. Chladná voda cirkulujúca v trubkách umiestnených v strope pod krycou vrstvou (omietka, sadrokartónový alebo kovový panelový strop) ochladzuje veľkú (všetku disponibilnú) plochu stropu. Chlad plynule a pomaly preniká sálaním do celej miestnosti a ochladzuje ju. Samozrejmosťou je tiež jednoduchý prechod do režimu vykurovania. Tým sa vo veľmi krátkom čase stane zo stropného chladenia, stropné vykurovanie.

Zdravšie chladenie

Veľkoplošné stropné chladenie na rozdiel od klimatizácie nechladí vzduch v interiéri agresívnym „prievanovým“ vháňaním studeného vzduchu. Princípom je prirodzené ochladzovanie stropu. Od stropu sa sálaním chlad prirodzene bez prievanu prenáša na predmety, ľudí, zvieratá a vzduch v interiéri. Je to rozhodne najzdravší spôsob ochladenia obytného priestoru. Chlad zo stropu je pocitovo príjemný. Vďaka veľkej ploche je efekt chladenia síce pozvoľný, ale rýchly. Systém je neviditeľný (naozaj je ukrytý v strope) a úplne nehlučný.

Nepríjemnosti ako prechladnutia, seknuté kríže spôsobené nesprávne používanou, alebo nevhodne nainštalovanou klimatizáciou sú pri stropnom chladení vylúčené. Stropné chladenie nevíri prach a nie je potrebné ho čistiť od prachu a patogénov.

Čisté priestory od Gremi Klima
Čisté priestory od Gremi Klima
Čisté priestory od Gremi Klima
Čisté priestory od Gremi Klima

DVA ÚČELY V JEDNOM SYSTÉME

DVA ÚČELY V JEDNOM SYSTÉME

Systém rozvodu chladiacej vody stropného chladenia, sa dá úplne prirodzene využiť v zime aj na stropné vykurovanie. Jeden systém tak vie úplne a bez obmedzení nahradiť systémy dva a to navyše s najvyšším možným komfortom. Treba si uvedomiť, že strop je najväčšia prázdna disponibilná plocha v byte či dome. Na podlahu patrí nábytok, na steny obrazy a okná. Strop má svietiť, chladiť a hriať. Princíp sálavého tepla je navyše úplne prirodzený (podobne funguje slnečné žiarenie), a hoc bežne naráža na laické predstavy o tom, že “teplo sa drží hore” je aj najefektívnejší.

Ako to teda funguje?

Rozvodovým potrubím sa za pár minút zohreje strop. Pod ním vznikne približne 20 centimetrová vrstva teplého vzduchu. Je ľahšia, neklesá a k stropu nepustí chladnejší vzduch. Od takto izolovaného stropu narastá aj sálavá zložka vykurovania. Postupne sú zohrievané steny, podlaha, predmety, ľudia, zvieratá a vzduch. Vzhľadom na obrovskú plochu je reakcia na reguláciu naozaj rýchla, a tým nevzniká kolísanie teploty v interiéry zapríčinené napríklad veľkou tepelnou zotrvačnosťou podlahového vykurovania.

Prečo DELGADO?

Stropné “vykuro-chladenie” je teda určite najefektívnejší spôsob pre tepelnú pohodu obytných priestorov súčasnosti. Ale ktorý systém distribúcie tepla a chladu zvoliť? My sme sa rozhodli pre najvýkonnejší systém na trhu. DELGADO má za sebou takmer 20-ročnú históriu aplikácie a inovácií. Platí, že čím vyššia plocha a čím hustejšie je systémom pokrytá, tým je chladenie efektívnejšie. DELGADO vďaka vysokej hustote dosahuje výkon pri chladení až 68 W/m², pri kúrení dokonca až cca. 70 W/m².

Jednoduchá, čo znamená aj rýchla montáž je spravidla polovičná oproti napríklad sadrokartónovým rohožiam. Upevňovanie stropných DELGADO panelov je bezrizikové a systém si hravo poradí aj s atypickými detailami. DELGADO má certifikovanú protipožiarnu bezpečnosť triedy A1 a umožňuje aj vytvorenie akustického stropu.
Najdôležitejšou správou (a najdôležitejšou časťou každého systému stropného chladenia a vykurovania) sú ale unikátne rozvodné rúrky.

Systém hliníkových modulov DELGADO používa polybuténové 5-vrstvové rúrky s kyslíkovou bariérou, zatavenou medzi dvoma teplovodivými hliníkovými fóliami, ktoré zaručujú vysoký výkon. Hliníková fólia zabezpečuje rovnomerné roznášanie tepla alebo chladu v celej aktívnej ploche stropu, steny alebo podlahy. Polybuténové rúrky majú takmer nekonečnú životnosť a odolnosť s garantovanou záručnou dobou 10 rokov.

DELGADO + tepelné čerpadlo
chladenie a vykurovanie najvýhodnejšie ako sa dá

Podstatou nášho riešenia je, že sme spojili najefektívnejší zdroj tepla a zároveň chladu, ktorým je tepelné čerpadlo vzduch-voda, a najvýkonnejší systém stropného chladenia/vykurovania na trhu (DELGADO). Takýto systém je v mnohých prípadoch najefektívnejší zo všetkých možných riešení. Zároveň použitie tepelného čerpadla spĺňa požadovaný podiel obnoviteľnej energie a vytvára možnosť žiadať o dotáciu na jeho inštaláciu. Využitie tepelného čerpadla umožňuje nezávislosť od centrálnych zdrojov tepla a chladu. Dôležitá je aj plynulá regulácia systému a takmer nulový dobeh (naozaj veľmi krátky reakčný čas systému na zmenu potrieb výkonu chladenia alebo vykurovania).

Pre koho je takýto systém vhodný?

Inštaláciu stropného chladenia a vykurovania je možné realizovať v každom dome alebo byte, v ktorom je možné znížiť svetlú výšku o cca 8cm. Najväčšie výhody prináša pokiaľ je systém inštalovaný v rámci samotnej výstavby. Keďže ale nevyžaduje špeciálne stavebné úpravy a ani stavebné povolenie, je ho možné zrealizovať aj pri rekonštrukcii domu alebo bytu. Hlavne v bytových domoch predstavuje takéto riešenie nezávislosť od centrálneho vykurovania. V každom momente vie teda zabezpečiť primeraný komfort bez ohľadu na požiadavky ostatných obyvateľov bytového domu.

Čisté priestory vo farmaceutickom priemysle od Gremi Klima

Stropné vykurovanie

Graf znázorňuje typický priebeh teplôt pri rôznych spôsoboch vykurovania interiéru.

1.) podlahové vykurovanie
2.) vykurovanie radiátormi vnútornými stenami
3.) vykurovanie radiátormi vonkajšími stenami
4.) teplovzdušné vykurovanie
5.) stropné vykurovanie

Čisté priestory v elektrotechnickom priemysle od Gremi Klima
Čisté priestory vo farmaceutickom priemysle od Gremi Klima
Čisté priestory v elektrotechnickom priemysle od Gremi Klima

NA STIAHNUTIE

Ak Vás systém stropného chladenia a vykurovania zaujal, a chceli by ste sa dozvedieť viac, tu nájdete podrobné technické informácie o jeho aplikácii a možnostiach.

Stropné chladenie
DELGADO

Zobrazit

Zaujal Vás systém stropného chladenia a vykurovania?

Kontaktujte nás

12 + 12 =

Odoslaním tohto formulára dávam súhlas na spracovanie mojich osobných údajov podľa zásad GDPR.

Zameranie

Vetranie Gremi Klima

Vetranie a vzduchotechnika

Vykurovanie od Gremi Klima

Vykurovanie

Chladenie a klimatizácia od Gremi Klima

Chladenie a klimatizácia

Chladenie a klimatizácia od Gremi Klima

Stropné
chladenie

Riešenia pre čisté priestory od Gremi Klima

Riešenia pre čisté
priestory

Odprašovanie a priemyselná filtrácia od Gremi Klima

Odprašovanie
A priemyselná filtrácia

Kontajnerové riešenia od Gremi Klima

Kontajnerové
riešenia

Vykurovanie od Gremi Klima

Energetika

Projekcia a konštrukcia od Gremi Klima

Projekcia
A konštrukcia

Servis a údržba (facility management) od Gremi Klima

Servis a údržba
(facility management)

Ako to robíme

Formy spolupráce

Optimalizácia formou EPC od Gremi Klima

Optimalizácia
formou EPC

Dodávka energie formou GES od Gremi Klima

Dodávka energie
formou GES

Priama dodávka od Gremi Klima

Priama
dodávka

kontaktujte nás

Bratislava 2

Nová Rožňavská 134/A
831 04 Bratislava
Slovenská republika
T: +421 905 771 883
E: boris.cukan@gremi.com

Zobrazit na mape

Třinec

Polní 825
739 61 Třinec
Česká republika
T: +420 605 475 845
E: odsavani@gremi.com

Zobrazit na mape