Referencie GreMi KLIMA s.r.o.

GreMi KLIMA s.r.o. favicona

REFERENCIE

Referencie AVION Shoppping Park, Bratislava od Gremi Klima

AVION Shopping
Park

Bratislava

2007/2008

Svetoznámy švédsky retailový koncern pri vstupe do strednej Európy použil zaujímavú cestu. Namiesto dovtedy zavedenej praxe prvotnej projekcie a následného tendrovania podľa projektovej dokumentácie, vyzval uchádzačov z radov realizačných firiem k vypracovaniu cenového riešenia na základe tendrového zadania a manuálu požadovaných prevádzkových parametrov, ktorý mali vycibrený dlhoročnými skúsenosťami. Komplexné technické zázemie, od projekcie po realizáciu a servis, od kanalizácie po vzduchotechniku sa ukázali byť kľúčovou výhodou, nakoľko sme mohli riešenie optimalizovať vzájomnou koordináciou a prepojenosťou.
Zobraziť viac

Referencie AVION Shoppping Park, Bratislava fáza IV, Bratislava od Gremi Klima

AVION Shopping
Park – fáza IV

Bratislava

2012

Štvrtá fáza dostavby a prístavby najväčšieho obchodného centra na Slovensku priniesla opäť zaujímavú záťažovú skúšku na našu schopnosť koordinovať rôzne profesie, projektovať a riadiť v stlačenom čase a priestore.

Referencie AVION Shoppping Park, Ostrava od Gremi Klima

AVION Shopping
Park

Ostrava

2010/2011

Pozitívne skúsenosti z riešení a dodávky v Bratislavskom AVIONe sme dostali príležitosť zúročiť aj pri stavbe obchodného centra v Ostrave.

Referencie Aquapark Tatralandia – rozšírenie celoročnej prevádzky, Liptovský Mikuláš od Gremi Klima

Aquapark Tatralandia – rozšírenie celoročnej prevádzky

Liptovský Mikuláš

2012

Okrem vetrania objektu Tropical Paradise, či novej vstupnej haly, sme tu navrhovali a realizovali odovzdávaciu stanicu tepla, ktorá celoročne optimálne využíva geotermálnu energiu z hĺbkového vrtu podľa rôznych požiadaviek jednotlivých systémov: dohrev vetracieho vdzuchu pre vetranie priestorov, ohrev vody pre vnútorné a vonajkšie bazény a veľkoplošné podlahové vykurovanie.
Zobraziť viac

Referencie BIB BAP od Gremi Klima

BIB BAP

Nitra

2013/2014

V slovenskej fabrike v obci Čab pri Nitre, Francúzskeho výrobcu plastových dielcov pre automobilový priemysel Bourbon Automotive Plastics (BAP), sme realizovali zdravotechniku, vykurovanie, vzduchotechniku, rozvod a zdroj stlačeného vzduchu, vonkajšie siete vody a kanalizácie a tiež technologické rozvody pre galvanickú linku v nerezovom prevedení.

Referencie BIW Projekt Jaguar – Land-Rover, Nitra od Gremi Klima

BIW Projekt Jaguar – Land-Rover

Nitra

2016/2017

V najmladšej automobilke na Slovensku sme realizovali návrh, projekt a dodávku vzduchotechniky objektu zvarovne. 93 600 m² podlahovej plochy spotrebúva celkový vzduchotechnický výkon 10,6 mil. m³/hod, ktorý vyžadoval 11 km kruhového potrubia, a 35 000 m² hranatého potrubia, ale napríklad aj 18,5 tony výfukových hlavíc zdvíhaných na strechu vrtuľníkom. Veľká časť systému musela spĺňať požiadavky na výbušné prostredie ATEX. Celá akcia bola realizovaná podľa enviro smernice BREEAM 2013. Okrem toho sme realizovali aj objekt administratívnej budovy, kde sme v projekčnej fáze vytvorili simuláciu prúdenia vzduchu a úspešne využili aj výhody predizolovaného VZT potrubia.
Zobraziť viac

Referencie CEIT Žilina od Gremi Klima

CEIT

Žilina

2012

Administratívna budova s vývojovým centrom, Množstvo serverovní a laboratórií v 6 poschodovej budovy obsluhuje VRV klimatizácia. Vetranie sociálnych priestorov vav (variable air volume) s variabilným prietokom vzduchu.

Referencie DIGITAL PARK, Bratislava od Gremi Klima

DIGITAL PARK

Bratislava

2019

Rekonštrukcia systému vykurovanie, chladenie, vzduchotechnika. Nové rozvody od výmenníkovej stanice, parapetné jednotky aj fan-coily.

Referencie ESCO od Gremi Klima

ESCO

Radomyšl

2017

Navrhli, skonštruovali a nainštalovali sme moderný kotol na biomasu FALCON 1400kW, hydraulickú natláčaciu podlahu a redlerový dopravník tak, aby celoročná prevádzka kotla, ktorý vykuruje dielne a sušičku dreva, bola úplne automatická.

Referencie HANÁK Nábytek od Gremi Klima

HANÁK Nábytek

Kroměříž

2018

Odsávanie odpadu je riešené podtlakovou filtračnou jednotkou s valcovými filtrami vlastnej konštrukcie. Keďže ide o odsávanie s nebezpečenstvom výbuchu, sme filtračnú jednotku vybavili nutnými bezpečnostnými prvkami, ako suchý hasiaci systém, explóznou odľahčovacou membránou a spätnými klapkami v potrubnom rozvode.

Referencie Hotel Elizabeth, Trenčín od Gremi Klima

Hotel Elizabeth

Trenčín

2011/2012

Historický hotel v centre Trenčína pod legendárnou skalou s pôvodným nápisom veliteľa rímskej légie Maximianusa z roku 179. Počas rozsiahlej rekonštrukcie sa obnovil bazén, doplnil wellness, pribudol výťah, presklená terasa a kompletne sa obnovila celá budova. Ako ale integrovať čo najnenápadnejšie modernú vzduchotechniku do historických salónov a konferenčných miestností? A ako zakonzervovať klímu v lapidáriu odhalenom počas rekonštrukcie? Stretlo sa tu veľa zaujímavých úloh a krásnych riešení od GreMi.
Zobraziť viac

Referencie Hotel Impozant od Gremi Klima

Hotel Impozant

Martin

2018

Štvrtá fáza dostavby a prístavby najväčšieho obchodného centra na Slovensku priniesla opäť zaujímavú záťažovú skúšku na našu schopnosť koordinovať rôzne profesie, projektovať a riadiť v stlačenom čase a priestore.

Referencie IKEA Industry Malacky od Gremi Klima

IKEA Industry

Malacky

2013

V kooperácii s rakúskou firmou LHS Clean Air Systems GmbH, sme navrhli a dodali kompenzáciu prívodu čerstvého vzduchu pre technologické odsávanie 280 m dlhej výrobnej linky drevotrieskových dosiek v Malackách.

Referencie Kofola a.s. Rajecká Lesná – vetranie výrobnej haly od Gremi Klima

Kofola a.s. – vetranie výrobnej haly

Rajecká Lesná

2009

Výzvou bolo odvlhčenie výrobných priestorov v plničke minerálnych vôd, kde bolo kriticky dôležité udržať parametre vzduchu vo výrobnej hale. Aplikovali sme vzdochotechnickú jednotku s chladením a MaR.

Referencie NFŠ Bratislava od Gremi Klima

NFŠ

Bratislava

2018/2019

Národný futbalový štadión na Tehelnom poli v Bratislave sa po dlhých prípravách realizoval v roku 2018-2019. My sme dodávali vetranie kancelárskych priestorov SO04, vykurovanie a chladenie bytovej časti SO 05. Vodné chladenie umožnilo v každom byte podľa preferencií majiteľa doinštalovať buď suchý alebo mokrý stropný systém prípadne fan-coil. Dodávali sme tiež výmeníkovú stanicu a 20 000 m² podlahového vykurovania.
Zobraziť viac

Referencie Nový závod NEOGRAFIA, a.s.; Martin – Priekopa od Gremi Klima

Nový závod NEOGRAFIA, a.s.

Martin – Priekopa

2012/2013

Novostavba najväčšieho polygrafického podniku na Slovensku je doslova nadupaná najnovšími výrobnými technológiami. Presné a rýchle tlačiarenské stroje, knihárske linky a dokončovacie linky, či stroje na úpravu povrchov vyžadujú precízne odvetranie a stabilizáciu vzduchotechnických parametrov v interiéri. Návrh, projekt a dodávka vzduchotechniky od nás.

Referencie OC City Market Ružomberok od Gremi Klima

OC City Market

Ružomberok

2016/2017

V jednom z menších jednopodlažných obchodných centier sme pri projekcii a dodávke s úspechom uplatnili výhody predizolovaného potrubia a kompaktných VZT jednotiek.

Referencie OPEL Banská Bystrica od Gremi Klima

OPEL

Banská Bystrica

2014

Klimatizácia a vetranie autosalónu a servisných dielní OPEL v Banskej Bystrici.

Referencie PUNCH Detva od Gremi Klima

PUNCH Detva

Detva

2018/2019

Novostavba továrne spracovávajúcej hliníkové zliatiny ja náročná na vetranie. Inštalovali sme tu rekuperačné jednotky a záplavové vetranie v čistej časti. Administratívna budova dostala masívny VRV systém, kde je cca 300 vnútorných jednotiek prepojených predizolovanými rozvodmi GK PREDIZOL.

Referencie Rekreačno-športovo-kongresový areál, Šamorín od Gremi Klima

Rekreačno-športovo-kongresový areál

Šamorín

2014/2015

Prípojky chladu a tepla pre objekty C06 až C12 – hlavné trasy  rozvodných potrubí pre zásobovanie teplom a chladom až do dimenzie DN 200 vedené v objektoch C6-C12  vrátane rozdeľovačov /zberačov, regulačných armatúr a merania spotreby energie (tepla a chladu).

Referencie Rodinný dom Bratislava Taverikova osada Dubravka od Gremi Klima

Rodinný dom Bratislava Taverikova osada Dubravka

Bratislava

2008

Kazetové stropné jednotky klimatizácie citlivo integrované do moderného interiéru novostavby rodinného domu.

Referencie SEMIKRON Vrbové od Gremi Klima

SEMIKRON

Vrbové

2020

Elektrotechnický priemysel. Vetranie a chladenie výrobnej haly. Vzduchotechnika čistých priestorov s reguláciou vlhkosti, kde sú využívané chillery a tepelné čerpadlá, čím je optimalizovaná energetická náročnosť. Vodný systém je využitý aj na chladenie technológie.

Referencie SKOUPIL Truhlářství od Gremi Klima

SKOUPIL Truhlářství

Velké Bílovice

2019

Návrh, konštrukcia, výroba a dodávka systému odsávania a filtrácie v drevárskej výrobe, ako aj spracovanie drevného odpadu. Zbytky masívu a lamina spracujeme v drviči a podrvená frakcia putuje pneudopravou do cyklónového odlučovača nad silo zásobníkom. Materiál ďalej putuje do kotla, ktorý vykuruje celý objekt.

Referencie Vetranie a chladenie pavilónu N interních oborů Slezské nemocnice, Opava od Gremi Klima

Vetranie a chladenie pavilónu N interních oborů Slezské nemocnice

Opava

2014

Zaujímavou bola realizácia novostavby interného pavilónu v Opavskej nemocnici, kde sa aplikovalo hneď niekoľko moderných technológií, napríklad lôžková časť, kde je aplikované pasívne chladenie formou chladených trámov. Vzduchotechnika v operačných sálach. Vetranie s rekuperáciou v celom objekte.

Referencie Volkswagen Luftung und MSR-Technik in Karosseriebau H4C od Gremi Klima

Volkswagen Luftung und MSR-Technik in Karosseriebau H4C

Bratislava

2015

V roku 2015 sme uspeli vo výbere najväčšej automobilky na Slovensku na dodávateľa technologického odsávania pri rekonštrukcii zvarovne H4B a novostavbe H4C. 9 vzduchotechnických jednotiek s gigantickým výkonom v súčte bezmála 1 000 000 m³/hod nám bolo vyrobených na mieru. Veľmi oceňovaná bola naša schopnosť koordinovať projekciu a flexibilne zapracovávať zmeny v MicroStation Venturis.
Zobraziť viac

Referencie Vstavok čistého priestoru HYDAC Tvrdošín od Gremi Klima

Vstavok čistého priestoru HYDAC

Tvrdošín

2014

Nenápadná výrobná hala v lone Oravskej prírody produkuje presné optické snímače a jemné elektrotechnické zariadenia. Úlohou bolo navrhnúť, dodať a zvalidovať vstavok čistých priestorov triedy ISO8.

Referencie ZŠ Klokočov od Gremi Klima

ZŠ Klokočov

Klokočov

2017

Kontajnerovú kotolňu s kotlom na biomasu s nominálnym výkonom 450 kW, pneumatickým automatickým plnením sme skonštruovali a nainštalovali na dvore základnej a materskej školy v obci Klokočov.

Bratislava 2

Nová Rožňavská 134/A
821 04 Bratislava
Slovenská republika
T: +421 905 771 883
E: boris.cukan@gremi.com

Zobrazit na mape